Zelená káva a hubnutí

Zelená káva

Liduprázdná pláž, zlatavý písek, azurové moře, nádherná figura a sexy partner/ka k tomu. Je to krásná představa, že? Spousta z nás však něco z takové pohádky bohužel postrádá, ať je to láska, peníze na dovolenou nebo právě ta zmíněná postava do plavek. Se vším se ale dá něco dělat, stačí jen opravdu chtít a pořádně se snažit. Pomocníkem k hubnutí může být třeba také zelená káva, poslední dobou velmi diskutovaný doplněk stravy.

Jojo efekt a zázračné tablety na hubnutí. Je zelená káva jiná?

Právě úbytek na váze patří mezi nejčastější každoroční předsevzetí nejen žen, ale překvapivě i mnoha mužů. Není divu, dnešní životní styl, kdy neustále někam spěcháme, jíme za pochodu, pijeme litry piva či coly a obklopujeme se stresovými situacemi, se viditelně podepisuje na našem zdraví a celkovém vzhledu.

Proto se dnes a denně objevují nové zázračné a zaručeně účinné diety, nejlépe odzkoušené a doporučené celebritami, které by přece nikdy nelhaly. A tak naše těla trápíme a nutíme jíst nejrůznější potraviny, jak se říká bez chuti a bez zápachu, které neviděly vitamíny ani z rychlíku a stále dokola se divíme, z čeho že ten zákeřný jojo – efekt mohl vzniknout. To samé se týká všech těch šikovných tabletek. O zelené kávě se ale říká něco jiného.

Zelená káva: vhodně zvolený doplněk stravy?

Kdy už konečně pochopíme, že jednoduchý a rychlý způsob, při kterém by kila sama padala dolů jako mávnutím kouzelného proutku, prostě neexistuje. Samozřejmě, že vždy se lépe volí jednodušší varianta, která slibuje „za málo peněz hodně muziky“, ale už to by mělo být hned všem podezřelé, většinou úspěch bez vlastního přičinění prostě nepřijde. Přesto si můžete cestu k perfektní postavě alespoň trochu ulehčit vhodně zvoleným doplňkem stravy.

Jen zelená káva nepomůže, cvičení je základ

Základem tvarování figury a zbavování se přebytečného tuku je poctivé cvičení, to ví snad každý. Správné cviky zohledňující věk, fyzickou zdatnost, tepovou frekvenci a další důležité faktory, by měl provádět každý bez ohledu na to, zda chce zhubnout. Dobrá fyzická kondice přispívá velkou měrou k našemu celkovému zdraví. Druhou a neméně významnou složkou zdravého životního stylu je vyvážený jídelníček. Pokud toužíte mít tělo snů, ale bojíte se, že to pouze vlastním úsilím nezvládnete, můžete se obrátit na poradenská centra nebo nutričního terapeuta. Stačí se domluvit na osobní konzultaci, kdy vám odborník na základě vámi sdělených údajů sestaví jídelníček na míru.

Dobrá motivace je u hubnutí důležitá. Zelená káva vás ale podpoří

Určitě nezapomínejte také na dobrou motivaci. Může jít v podstatě o cokoliv – novou lásku, staré džíny, které vám už roky leží ve skříni nebo jen představu obdivných pohledů vašeho okolí. Ale teď už k tomu zpříjemnění ve formě doplňku stravy na hubnutí, kterým může být třeba zelená káva.

Co je to zelená káva?

Rozhodně nečekejte, že se jednou napijete/spolknete tabletku se zelenou kávou a přijde zázrak. Tento přípravek je přírodní antioxidant, který neslibuje desítky zhubnutých kil. Jak již bylo řečeno, důležité je i při užívání zelené kávy dodržovat pravidelné cvičení a správnou životosprávu.

Zelená káva celý účinek spíše zesílí, „nakopne“ metabolismus, pomůže spálit tukové zásoby, a tím krásně formuje postavu. Výrobek obsahuje zrna bezkofeinové kávy a extrakt ze zelené kávy. Díky obsažené chlorogenové kyselině se zpomaluje vstřebávání glukózy. Výsledkem je menší chuť na sladké a celkově nižší apetit.

Kde a za kolik se dá zelená káva sehnat?

Nejpohodlnějším způsobem jak přípravek zvaný zelená káva získat, je internetový e-shop. Poptat se můžete i v lékárnách, lékárníci vám jistě ochotně poradí, co pro vás bude to pravé. Ceny jsou různé, záleží na tom, jak velké balení si chcete pořídit, dvacet kapslí seženete cca za 400 korun. Zelená káva se většinou prodává ve formě kapslí nebo jednotlivě balených sáčků.

Čtěte přiložené informace i u zelené kávy!

Než se na pití zelené kávy vrhnete, přečtěte si příbalový leták, výrobek totiž není určen pro každého. Děti do šestnácti let by měly spoléhat pouze na úpravu stravy a sport a zelené kávě se raději vyhnout, stejně tak osoby, které mají cévní, srdeční choroby anebo mají diabetes typu 1. Dále se před užíváním zelené kávy předem informujte o hodnotách vašeho krevního tlaku, pokud je příliš vysoký, vyhněte se zelené kávě obloukem. Další skupinou, pro kterou je zelená káva nevhodná, jsou těhotné a kojící ženy.

Nepatříte-li do žádné ze zmíněných kategorií a jste milovníkem dobré kávy, zelenou kávu vyzkoušejte. Pochutnáte si a budete se cítit lépe.


Kalorické hodnoty potravin slouží pouze jako orientační pomůcka při redukci váhy. Optimální hmotnosti dosáhnete pouze vyváženým jídelníčkem, dostatkem pravidelného pohybu a přísunu tekutin.

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: