Nejen o hubnutíNež začneme hubnout - co je dobré vědět Pitný režim Dieta podle krevních skupin Ketonová dieta Spinning není jen cyklistika v tělocvičně Zelená káva a hubnutí Kryolipolýza Eliptický trenažer Acai Berry
V__ivov__poradce_Brno_normal

Než začneme hubnout - co je dobré vědět

V následujícím článku nebudeme rozebírat tisíckrát omílané rady, jako například to, že byste měla jíst 5x denně malé porce, vypít alespoň 3 litry tekutin, omezit alkohol nebo začít sportovat. To ví přece každý. Pojďme se podívat na pojem, o kterém jste v souvislosti s hubnutím možná už slyšela, ale nevíte, co přesně znamená . A přitom je při redukční dietě tak důležitý.

Pitný režim

Pitný režim

Maslowowa pyramida dává odpověď na to, co je nejdůležitější proto, abychom zvládli existovat a vše fungovalo tak, jak má. Je vystavěna na fyziologických potřebách, jenž by měly tvořit pevný základ: dýchání, regulace teploty, potřeba tělesné integrity, spánku, potravy, vylučování, fyzické aktivity, rozmnožování a na konec jsme nechali dnešní téma, kterým je potřeba vody, tedy pitný režim. Jakmile je jedna potřeba potlačena, zanedbávána nebo naopak příliš upřednostněna, tělo se začne bránit, což může mít jako následek fyzické a psychické změny. V případě hubnutí se samozřejmě jedná hlavně o faktor potravin, pitného režimu a pohybu. Kdo umí naslouchat svému tělu, jistě nemá ani s jedním potíže.

Dieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupin

A, B, AB a 0. To jsou čtyři skupiny, do kterých se dělí nejvzácnější tekutina – krev. A z toho vy\chází také dieta podle krevních skupin. Krevní skupiny jsou dány podle antigenů na povrchu červených krvinek. Některé z těchto antigenů jsou pouze čisté bílkoviny, v jiných se nachází i polysacharidy. K chybějícím antigenům se vytváří určitá kombinace protilátek – aglutininů. Konkrétně: v krvi typu A je obsažen antigen A a protilátky anti-B, zatímco v krvi typu B se nachází antigen B a protilátky anti-A. Krev typu AB, jak název napovídá, obsahuje zároveň antigeny A i B a nejsou v ní protilátky anti-A, ani anti-B. Zato krev typu 0 neobsahuje antigeny A a B, ale zato se v ní nachází protilátky anti-A i anti-B. V České republice je nejčastější krevní typ A, poté 0 a B. Nejvzácnější je skupina AB. Pokud by došlo k transfúzi nesprávné krevní skupiny, mohlo by dojít k závažným zdravotním problémům, dokonce i k rychlé smrti. Jak už jsme ale naznačili, existuje teorie, kdy se dá podle toho, jakou máme krevní skupinu, také hubnout - a tou je dieta podle krevních skupin.

Ketonová dieta

Ketonová dieta

Dopřávat si bílkoviny a tuky a naopak omezit přísun sacharidů, aby se tělo dostalo do ketózy. Tedy do procesu, při němž dochází k uvolňování energie takzvaně anaerobně z tuků, nikoliv ze sacharidů. To je základní princip ketonové diety rovněž někdy známé pod názvem ketogenní, bílkovinná či proteinová dieta. Znamená to tedy, že je možné jíst libovolné množství masa, vajec a mléčných výrobků a přitom hubnout. Zní to krásně jednoduše, ale není pochyb o tom, že se ketonová dieta může rychle změnit v pořádný hazard se zdravím.

spinning

Spinning není jen cyklistika v tělocvičně

Spinning , skupinové cvičení na stacionárním kole - spinneru, nabývá v poslední době na velké oblibě. A ne bezdůvodně, spinning má totiž hned několik výhod. Spinning je aerobní typ cvičení, což je taková pohybová aktivita, při níž metabolické procesy ve svalech probíhají za přítomností kyslíku. Díky pravidelnému aerobnímu cvičení je možné zvyšovat fyzickou kondici, ale také hubnout. K hubnutí obvykle dochází asi po třiceti minutách cvičení. Spinning je navíc ještě fyzicky náročnější než klasická cyklistika, takže hubnutí je efektivnější.

Zelená káva

Zelená káva a hubnutí

Liduprázdná pláž, zlatavý písek, azurové moře, nádherná figura a sexy partner/ka k tomu. Je to krásná představa, že? Spousta z nás však něco z takové pohádky bohužel postrádá, ať je to láska, peníze na dovolenou nebo právě ta zmíněná postava do plavek. Se vším se ale dá něco dělat, stačí jen opravdu chtít a pořádně se snažit. Pomocníkem k hubnutí může být třeba také zelená káva, poslední dobou velmi diskutovaný doplněk stravy.

Kryolipolýza

Kryolipolýza

V poslední době často skloňované slovo kryolipolýza vlastně znamená liposukci zmražením. Při tomto neinvazivním odborném zákroku dochází k nasátí tukové tkáně, a to včetně kožní řasy, do speciální nasávací hlavice. Přímo v hlavici se nasátá část těla zchladí pod bod mrazu (často až na teplotu -10 stupňů Celsia), čímž dochází k destrukci tukových buněk. Organismus zdravého jedince je pak schopný tyto rozložené tukové buňky časem z těla "odklidit". Tato metoda totiž vychází z faktu, že tukové buňky jsou na chlad citlivější než ostatní buňky. Kromě redukce podkožního tuku dochází díky kryolipolýze také ke zmírnění následků celulitidy.

Eliptický trenažer

Eliptický trenažer

Eliptický trenažer se nachází snad v každém fitness centru, ale v poslední době se objevuje také v čím dál větším množství domácností. Svou oblibu si eliptický trenažer zasloužil tím, že se jedná o jeden z nejefektivnějších strojů na cvičení, díky němuž je možné si protáhnout celé tělo. Eliptický trenažer navíc nezatěžuje kloubní aparát.

Acai Berry

Acai Berry

Zázračná Acai Berry, co to vlastně je? Bobulovité ovoceAcai Berry pochází původně z Brazílie. Ještě nedávno se o něm příliš nevědělo, ale dnes jeho obliba roste po celém světě. Acai Berry se vyváží jako ovoce s nejvyššími výživovými hodnotami. Díky tomu někteří odborníci na výživu Acai Berry řadí mezi nejzdravější potraviny vůbec. Čerstvé plody Acai Berry se můžou pochlubit vysokým obsahem zdraví prospěšných látek, obsahuje například bílkoviny, vlákninu, železo, vápník či vitaminy A, C, D nebo několik variant vitaminu B. Asi jako první v našich zeměpisných šířkách Acai Berry využívali především profesionální sportovci jako zdroj energie, dnes je o tomto ovoci slyšet především ve spojitosti s hubnutím.


Kalorické hodnoty potravin slouží pouze jako orientační pomůcka při redukci váhy. Optimální hmotnosti dosáhnete pouze vyváženým jídelníčkem, dostatkem pravidelného pohybu a přísunu tekutin.

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: