Acai Berry

Acai Berry

Zázračná Acai Berry, co to vlastně je?

Bobulovité ovoceAcai Berry pochází původně z Brazílie. Ještě nedávno se o něm příliš nevědělo, ale dnes jeho obliba roste po celém světě. Acai Berry se vyváží jako ovoce s nejvyššími výživovými hodnotami. Díky tomu někteří odborníci na výživu Acai Berry řadí mezi nejzdravější potraviny vůbec. Čerstvé plody Acai Berry se můžou pochlubit vysokým obsahem zdraví prospěšných látek, obsahuje například bílkoviny, vlákninu, železo, vápník či vitaminy A, C, D nebo několik variant vitaminu B. Asi jako první v našich zeměpisných šířkách Acai Berry využívali především profesionální sportovci jako zdroj energie, dnes je o tomto ovoci slyšet především ve spojitosti s hubnutím.

Acai Berry se prodává především ve formě tablet, prášku nebo jako nápoj. Původní tmavé bobule jsou ale samy o sobě velmi chutné, mají výraznou čokoládovou příchuť. Plody Acai Berry zrají na palmách rozšířených zejména v jižní Americe a jsou poměrně vzácné. Palma totiž roste velmi pomalu, na první úrodu se čeká okolo dvanácti let. I dospělá rostlina Acai Berry vytvoří plody maximálně jednou za čtyři roky.

Pozitivní účinky Acai Berry

Účinky Acai Berry se opírají především o vysoký počet antioxidantů, které toto bobulovité ovoce obsahuje. Podle průzkumů má Acai Berry těchto užitečných látek více než většina ostatního ovoce či zeleniny, které se dá na světě najít. Díky tomu dokáže Acai Berry spolehlivě bránit škodlivému působení volných radikálů v těle. Zamezují tak vzniku rakoviny a celkově jsou dobrou prevencí proti civilizačním chorobám. Například chrání srdce a díky schopnosti snižovat cholesterol i celý oběhový systém.

Acai Berry působí velmi pozitivně v případě lidí, kteří mají problémy s únavou. Výrazně dodává energii a podporuje aktivní životní styl. Účinky Acai Berry často ocení tím pádem třeba profesionální sportovci nebo lidé s fyzicky náročným zaměstnáním. Acai Berry ocení dále třeba také adolescenti, protože zlepšuje pleť. Dokáže také zpomalit stárnutí kůže. Navíc Acai Berry obsahuje poměrně výrazné množství omega mastných kyselin a stejně jako další druhy ovoce či zeleniny, také vlákninu, proto se říká, že omezuje chuť k jídlu.

Hubnutí s Acai Berry, mýtus nebo zázrak?

Prodejci výrobků obsahující Acai Berry se dnes zaměřují hlavně na lidi, kteří se snaží zhubnout. Předpovídají úžasné výsledky, jako zhubnutí velkého počtu kil během jednoho měsíce, navíc bez sportu a vyvážené diety. Tyto zvěsti o Acai Berry samozřejmě vůbec neodpovídají pravdě.

Všechny slibované účinky Acai Berry na hubnutí ještě nebyly vědecky potvrzeny. Acai Berry sice blahodárně působí na lidské tělo, ale nikde není prokázáno, že by zároveň dokázal povzbuzovat metabolismus nebo podporovat odbourávání tuků. Ale vzhledem k tomu, že má Acai Berry schopnost dodat spoustu energie, určitě si jeho konzumenti půjdou zasportovat spíše, než velmi unavení lidé. Samy o sobě ale pilulky obsahující Acai Berry hubnutí nezaručí. Stejně tak je velmi sporné, zda se účinky Acai Berry vztahují i na potlačení chuti k jídlu. Někteří lidé tvrdí, že díky přípravkům s Acai Berry nemají hlad, ale ovoce v tomto případě působí na každého jinak.

Reklamy o některých produktech s Acai Berry tvrdí, že dokáží zrychlit hubnutí o 450 procent. Další, že se za týden s touto zázračnou látkou dá shodit třeba pět kilo. To je holý nesmysl. Žádné ovoce, šťáva nebo pilulka nedokáží podobné zázraky. Ke zdravému hubnutí je potřeba dodržovat redukční jídelníček a věnovat se sportu, další přípravky, jako právě Acai Berry, mají spíše motivační efekt.

Vědci ale vzhledem k narůstající popularitě Acai Berry stále zkoumají a pracují na získání dalších výsledků ohledně pozitivních účinků této plodiny.

Nakupování produktů s Acai Berry

Pokud se rozhodnete si přípravek s Acai Berry pořídit, v žádném případě si nekupujte přípravky, kde zaplatíte za jedno balení pilulek okolo tisíce korun. Zhubnutí šestnácti kil za měsíc, které některé z výrobku propagují, je naprostý podvod. Má pouze za úkol zmást zákazníky, a není ničím jiným, než chytrým marketingovým tahem. Nevěřte podobným prostředkům a raději se orientujte na věrohodné e-ahopy nebo zajděte do lékárny. Tablety Acai Berry jednak vyjdou mnohem levněji a navíc budou, na rozdíl od dnes tak propagovaného produktu, možná i fungovat.

Pokud si opravdu chcete pořídit pilulky, prášek nebo šťávu s Acai Berry online, prostudujte si více variant. V tomto případě rozhodně platí, že vysoká cena se nemusí rovnat nejlepší kvalitě. Důležité je zjistit, jestli bylo Acai Berry zpracováno za čerstva, protože velmi brzy po sklizni z bobulí vymizí všechny užitečné látky. S energií nabytou z čerstvého ovoce Acai Berry dokážete zázraky.


Kalorické hodnoty potravin slouží pouze jako orientační pomůcka při redukci váhy. Optimální hmotnosti dosáhnete pouze vyváženým jídelníčkem, dostatkem pravidelného pohybu a přísunu tekutin.

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: